Türkiye’de satılan elektrikli otomobiller (Video)

0
14
Wordpress Botu

Elektrikli otomobillerin dünyaya yayılması ile birlikte Türkiye’de de resmi olarak satılan bazı modelleri görmeye başladık. Biz de bu videomuzda sizler için Türkiye’de satılan elektrikli otomobiller listemizle karşınızdayız. İşte yüzde yüz elektrikli otomobiller!

Türkiye’de satılan elektrikli otomobiller

Türkiye’de satılan bazı sıfır elektrikli otomobil modelleri yer alırken ikinci el elektrikli otomobil modelleri de mevcut.

Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri Türkiye’de satılan elektrikli otomobiller videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Yüzde yüz elektrikli otomobiller

Jaguar I-Pace

Jaguar’ın Model X rakibi olarak piyasaya sunduğu tamamen elektrikli ilk SUV modeli olan I-Pace, tek şarj ile ortalama 470 km menzile sahip. 400 beygir güç üretebilen bu otomobil, sıfırdan yüze 4,8 saniyede ulaşabiliyor. 

Otomobilin ülkemizdeki fiyatı ise bu videonun çekildiği tarih itibariyle 629 bin TL’den başlıyor.

BMW i3 ve BMW i3s

Global markaların çıkartmış oldukları ilk tamamen elektrikli otomobillerden birisi olarak gösterebileceğimiz BMW i3 ve i3s ülkemizde satılan sınırlı elektrikli otomobillerden birisi olarak dikkat çekiyor. Sırasıyla 170 ve 184 beygir güç üretebilen i3 ve i3s modelleri 7,3 ve 6,9 saniyede sıfırdan yüze ulaşabiliyor. Modelin menzili ise tek şarj ile 260 km yol katetme imkanı sunuyor.

2019 modelinin fiyatı 300 bin TL şeklinde.

Renault Zoe

Elektrikli otomobil piyasasında bende varım diyen bir diğer marka da Renault. ZOE modeliyle küçük teknoloji tutkunu ailelerin tercihi olabilecek olan ZOE, 135 beygir güç üretebiliyor. Sıfırdan yüze 13,2 saniyede ulaşan otomobil, 403 km menzil sunuyor.

Otomobilin fiyatı ise 234 bin 600 TL.

Smart EQ fortwo, EQ forfour

Küçük arabalarıyla bilinen Smart’ın tamamen elektrikli modeli EQ da ülkemizde resmi olarak satılan bir diğer model olarak karşımıza çıkıyor. 2 farklı model olarak satın alınabilen otomobil, 80 beygir güç üretebiliyor. Sıfırdan yüze sırasıyla 11,5 ve 12,7 saniyede ulaşan EQ fortwo, EQ forfour modellerinin menzilleri ise 140 ile 157 km arasında.

Modellerin fiyatları ise 157 bin TL’den başlıyor.

Renault Twizy

Kendine has bir otomobil olan Renault Twizy, iki kişilik farklı tasarımıyla dikkat çekiyor. Maksimum saatte 80 kilometre hıza ulaşabilen otomobil, 0’dan saatte 45 km hıza 6,1 saniyede çıkıyor. 

2019 modeli 99 bin TL fiyat etiketine sahip.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.