Vivaldi’nin Android Sürümü Yayınlandı

0
225
Wordpress Botu

Vivaldi internet tarayıcısı, Opera’da daha önce çalışmış bir grup geliştiricinin ürünü olarak piyasada yerini aldı. Bilgisayarlar için bir süredir kullanımda olan Vivaldi, şimdi yeni bir atılım yaparak mobil cihazlara doğru atılım yaptı. Vivaldi, bir süre önce Android cihazlarda çalışacak Vivaldi versiyonunun beta sürümünü yayınladı. 

Vivaldi Android Beta’da karşımıza özelleştirebileceğimiz bir site kısayolları arayüzü çıkıyor. Bu özelliğe diğer browserlardan da aşinayız. Vivaldi’de arama motorunda arama yapmadan daha önce kısayol atadığınız sitelere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Örneğin Webtekno’yu bir defa “wt” kısayolu ile kaydettikten sonra her zaman “wt” kısayolu ile Webtekno’ya ulaşabilirsiniz. 

Vivaldi, ayrıca masaüstü versiyonu ile mobil versiyon arasında bir senkronizasyonu gerçekleştireceğini ve bu senkronizasyonu uçtan uca şifreleme ile koruyacağını söylüyor. Ayrıca Vivaldi, ayrı bir uygulamaya geçmeden not alabilme imkanı sunuyor.

Android sürümü ile beraber Vivaldi, rakiplerinden daha hızlı bir internet tarayıcısı hizmeti sunacağını iddia ediyor. 

Vivaldi’nin mobil tarayıcısı, masaüstü versiyonunda olan bazı özelliklerden daha mahrum görünüyor. Masaüstü versiyonunda sekmeleri bir arada toplama özelliği daha mobil versiyona uygulanmamış durumda. Beta versiyonu yayında olan Vivaldi’nin mobil versiyonuna, kendi internet sitesinden ulaşılabilir durumda. 

Kaynak: Webtekno

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.