2020 Model Land Rover Defender Tanıtıldı

0
32
Wordpress Botu

40 yıldan fazla bir süredir maceracıların bir numaralı tercihi olan Land Rover Defendır’ın son model aracı Defender 2020 tanıtıldı. 21. yüzyıl tasarımına uygun olarak dizayn edilen araç, eski siluetini korumuş olsa da ikonik bir 4×4 görünümüne ve yepyeni bir tasarıma kavuştu.

Önümüzdeki yılın ilk aylarında satışa sunulması beklenen 2020 model Land Rover Defender, şirketin yeni D7x mimarisi odak alınarak tasarlanmış. Dik bir duruş ve işlevsel olmasıyla selefine oldukça benzeyen yeni model, isteğe bağlı olarak 5+2 oturma düzenini de beraberinde sunacak.

Tasarım:

İşlevsellik ve kişiselliğin devam ettiği iç mekanda, bol miktarda saklama alanı ve pratik bir düzen yer alıyor. Bu kapsamda aracın iç mekanında 10 inçlik bir dokunmatik ekran yer alırken bu mini bilgisayar, bulut yazılım desteği sunan “PIVI pro” arayüzünü kullanıyor.

Aracın dış tasarımına gelecek olursak, aracın genel sert tasarımına paralel olarak 2020 model Defender, dayanıklılığı daha da yüksek bir noktaya taşımak üzere tasarlanmış yeni bir D7x mimarisinden yararlanılarak yapılmış.

İç aksam ve diğer bileşenler:

Araçta yer alan yeni yapılandırılabilir arazi tepkisi, iki kademeli transfer kutusu, kilitleme merkezi diferansiyeli ve aktif arka ve kilitleme diferansiyeli, sürücülerin çeşitli araziler için yeteneklerini optimize etmelerine olanak sağlıyor. Ayrıca, 18 ila 22 inç arasında değişen 12 farklı jant tasarımını bulunan araç, isteğe bağlı olarak farklı renk tonlarında jant renklerini de müşterilerine sunuyor.

ABD’de P300 ve P400 olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satılacak olan araç; P300 modelinde 4 silindire sahip turbo benzinli, 300 beygir gücünde ve 2.0’lık bir motora, P400 modelinde ise bunlara ek olarak 6 silindire, 400 beygir gücüne, 550 Nm tork gücüne ve 3.0’lık bir motora sahip olacak.

Yerden yüksekliği 291 mm olan ve 0-100 km/sa hızı 8,1 saniye olarak açıklanan yeni Defender, sürekli dört çeker sistemiyle de gücüne güç katıyor diyebiliriz.

IAA 2019 kapsamında tanıtılan 2020 Land Rover Defender, pek çok kitleye hitap edebilmek için de 4 farklı aksesuar paketi ile satışa sunulacak; bu modeller ise şunlar olacak: Adventure, Country, Explorer, Urban.

Kaynak: Webtekno

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.