A101 ve Bim gibi marketlerde pek çok ürünün satışı yasaklandı!

0
24
Wordpress Botu

Bilindiği üzere yaklaşık olarak 1 haftadır tam kapanma sürecinin içerisindeyiz. Bu kapanma kapsamında yeme içme odaklı iş yerleri haricinde pek çok esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı.

Buna elektronik eşya, oyuncak, hırdavat, mobilya ve benzeri ürünler satan iş yerleri de dahil edildi. Bu süreçte pek çok esnaf kepenk kapatmışken A101, Bim gibi zincir marketlerin elektronik eşya, mobilya ve benzeri aktüel ürünler satması esnafın tepkisine neden oldu.

Tam kapanma sürecinde kepenk kapatan esnaf haklı olarak ses yükseltti. Hal böyle olunca zincir marketler hakkında da karar gecikmedi.

A101 ve Bim bir süre aktüel ürün satamayacak!

Yeni yayınlanan genelge kapsamında 7 Mayıs tarihinden itibaren Bim ve A101 gibi zincir marketlerde alkollü içki satışının yanında elektronik ürün, kırtasiye, giyim, oyuncak, mobilya ve benzeri aktüel ürünler satılamayacak.

Bu marketler de aynı bakkallar gibi yalnızca temel gıda, hayvan yemi, kozmetik ürünler ve temizlik ürünleri satabilecekler.

Bu kısıtlama da muhtemelen tam kapanma ile birlikte sona erecektir. Yani tekrardan Bim ve A101 gibi zincir marketler ucuza elektronik ürünler satmaya devam edecekler.

Peki siz bu kararı nasıl buldunuz? Sizce doğru bir karar mı? Esnafın büyük bir çoğunluğunun kepenk indirdiği şu dönemde zincir marketlerden de bu tarz ürünlerin kaldırılmış olması bir eksiklik yaratır mı yoksa doğru verilmiş bir karar mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.