Airbnb parti evi yasağı ile tepki çekti

0
233
Wordpress Botu

Dünyaca ünlü konaklama servisi Airbnb parti evi yasağı nedeni ile sosyal medya kullanıcılarının eleştirilerine maruz kalıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Kaliforniya‘da, Cadılar Bayramı partisi için kiralanan Airbnb evinde gerçekleşen silahlı saldırı sonucunda 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Airbnb parti evi yasağı konusunda oldukça ciddi

Bu olayın basında büyük ses getirmesinin ardından Airbnb, konaklama koşullarını sıkılaştırma yoluna gitti.

Airbnb CEO’su Brian Chesky tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre Airbnb, parti için ev kiralama hizmetini yaşanan silahlı saldırı nedeniyle durdurma kararı aldı.

Brian Chesky, Airbnb’nin böyle bir olayın yaşanıp yaşanmayacağı konusunda garanti veremediğini fakat bu tarz durumların yaşanmaması için özel bir destek takımı kurulacağını açıkladı. Bu destek takımı, izinsiz yapılan partilerin ihbarı durumunda hızlı bir şekilde harekete geçerek kişilerin Airbnb‘den tamamen uzaklaştırılmasını amaçlıyor.

Chesky ayrıca, yaşanan durumun kabul edilemez olduğunu ve Airbnb’nin benzer bir durum yaşanmaması adına her türlü işlemi yapacağını da belirtti.

Yapılan bu değişikliğin geçici olup olmadığı konusunda ise herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Bu durum her ne kadar ev sahipleri tarafından memnuniyet ile karşılansa da, eğlenmek isteyen Airbnb kullanıcılarının tepkisini çekti.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.