AKUT’un doğal afet uygulaması: Güvendeyim

0
35
Wordpress Botu

Deprem ve doğal afetlerde yakınlarınıza güvende olduğunuzu AKUT tarafından geliştirilen “Güvendeyim” uygulaması ile hızlı bir şekilde bildirebiliyorsunuz.

AKUT’un doğal afet uygulaması: Güvendeyim

AKUT tarafından geliştirilen “Güvendeyim” uygulaması ile meydana gelen deprem veya diğer doğal afetlerden sonra yakınlarınıza güvende olduğunuzu hızlı bir şekilde bildirebiliyorsunuz.

Hem iOS hem de Android versiyonu olan ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan uygulama deprem ve doğal afetlerden sonra bilgilerinizi kısa mesaj ile önceden belirlediğiniz kişilere gönderiyor. “Güvendeyim” uygulamasında yer alan ayarlar bölümünden belirlediğiniz en fazla 5 telefon numarasına uygulamanın ana ekranında bulunan Güvendeyim butonuna basarak telefonunuzun GPS servisi üzerinden aldığı konumunuzu telefonunuz SMS sistemi üzerinden belirlediğiniz kişilere gönderebiliyorsunuz. Aynı şehirde yaşamayan en az bir yakınınızın numarasını da uygulamaya eklemeniz tavsiye ediliyor. Bu işlem standart SMS tarifeniz üzerinden operatörünüz tarafından ücretlendirilmiyor.  

İnternet olmadan kullanılabiliyor!

“Güvendeyim” uygulaması, uygulamayı yükledikten sonra internete ihtiyaç duymuyor. Ayrıca deprem, sel ve yangın konularındaki bazı temel bilgilere yine uygulamanın menüsü üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.