Apple ‘gece modu’ fotoğraf yarışmasının sonuçlarını açıkladı!

0
62
Wordpress Botu

Apple, 9 Mart 2020 tarihinde başlatmış olduğu ‘gece modu‘ fotoğraf yarışması ile kullanıcıların gece modunda çektiği en iyi fotoğrafları arıyordu. Yarışmanın adından da anlaşılacağı gibi bu seneki fotoğraf yarışmasının konsepti ise fotoğrafların iPhone’un Gece Modu özelliğinde çekilmiş olması idi. 29 Ocak gün sonuna kadar tüm dünyadan kullanıcıların gece modunda çektiği en iyi fotoğrafları değerlendireceğini belirten şirket, bu değerlendirmeleri seçkin üyelerden oluşan bir jüri heyeti ile yapacağını duyurmuştu. Apple’ın yarışmanın kazanan fotoğraflarını 4 Mart 2020 tarihinde açıklaması bekleniyordu ve sonun o tarih geldi çattı.

Apple, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max‘in yeni keşfedilen düşük ışıklı fotoğraf modu ile çekilen binlerce sunumdan altı fotoğraf seçerek ‘gece modu‘ fotoğraf yarışmasının kazananlarını resmi olarak taçlandırdı.

Yarışmacılar Apple’ın resmi Instagram hesabında yarışıyorlar. Yarışmanın kazanan fotoğrafları ise tüm dünyadaki reklam panolarında görüntülenecek.

Elbette tahmin edeceğiniz gibi bu yarışma yalnızca “gece modu” için düzenlenen bir yarışma değil. Apple’ın yarışma şartlarında belirtmiş olduğu bilgilere baktığımızda, şirket en yeni telefonlarının reklamını yapmak için bu fotoğraflarını kullanacağını ve bu görüntüleri kullanma ayrıcalığı için de ayrıca bir lisans ücreti ödeyeceğini açıkça belirtiyor.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Apple’ın ‘gece modu‘ adı altında düzenlemiş olduğu yarışmanın kazananlarına ve seçilmiş olan fotoğraflara hep birlikte göz atalım.

İşte yarışmanın kazananları ve finale kalan fotoğraflar;

Konstantin Chalabov

Yer : Moskova, Rusya
Kamera : iPhone 11 Pro
Instagram : @chalabov

Andrei Manuilov

Yer : Moskova, Rusya
Kamera : iPhone 11 Pro Max
Instagram : @houdini_logic

Mitsun Soni

Konum : Mumbai, Maharashtra, Hindistan
Kamera : iPhone 11 Pro
Instagram : @mitsun

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.