Az bilinen Youtube gerçekleri!

0
121
Wordpress Botu

internetin en popüler video izleme platformlarından biri olan YouTube hakkında çok az kişi tarafından bilinen bazı ilginç bilgileri sizler için derledik.

Yaş sınırlaması gerektirebilecek daha fazla videoyu yakalamak için daha fazla yapay zeka destekli teknoloji kullanıma sunacak olması ile bu günlerde gündemde olan YouTube, hemen herkesin içinde çokça vakit geçirdiği bir platform.

Merak ettiğimiz birçok şeyi arayıp bulabildiğimiz için aynı zamanda bir arama motoru görevi de gören Youtube, günümüzde dünyanın en popüler video izleme platformlarından biri durumunda.

Peki YouTube ne zaman doğdu? YouTube‘ ilk yüklenen video hangisi? YouTube‘un sahibi kim? YouTube‘da en çok izlenen video hangisi? YouTube‘un şirket değeri ne? vs vs… Bu sorulardan en azından biri aklınıza mutlaka gelmiştir.

Biz de buradan yola çıkarak, bu içeriğimizde YouTube hakkında ilgi uyandıran bazı bilgileri sizler için derledik.

İşte YouTube hakkında az bilinen 9 gerçek;

1

YouTube, o sıralarda PayPal’da çalışan üç arkadaş olan Steven Chen, Chad Hurley ve Jawed Karim tarafından 14 Şubat 2005 yılında kuruldu.

Youtube kurulurken bugünkü haline dönüşeceği tahmin edilmiyordu ve bu üç arkadaşın tek istekleri e-posta ile gönderilmesi zor olan videoları arkadaş çevreleri ile kolayca paylaşabilmekti.

2

YouTube‘da yayınlanan ilk video 23 Nisan 2005 tarihinde Jawed Karim tarafından siteye yüklendi. Video bugüne kadar 75,5 milyon kez izlenen bu tarihi videonun adı “Me at the Zoo” ve sadece 18 saniye uzunluğundaydı.

Videyou görmek için burayı tıklayabilirsiniz.

3

Youtube kurulduktan 18 ay sonra Google traafından 1.65 milyar dolar karşılığında satın alındı.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.