Bilim Kurulu üyeleri uyardı! Bunca emek boşa gitmesin!

0
15
Wordpress Botu

Türkiye’de bayram coşkusu bu yıl tam anlamıyla yaşanamıyor. Hem 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının hem de Ramazan Bayramının koronavirüs takvimine denk gelmesi, en eski aile büyüklerimizin bile daha önce yaşamadığı bir tabloyu önümüze koydu.

Öyle ki 19 Mayıs’ta kutlamalar yapılamazken, 4 günlük sokağa çıkma yasağı neticesinde bu bayramı evlerimizde geçirmek durumunda kalmıştık. Aynı durum maalesef ki Ramazan Bayramı için de geçerli oldu ve koronavirüs tedbirleri kapsamında yine 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak, gece yarısından itibaren devreye sokuldu ve arife günü ile beraber de başlamış oldu.

 Bilim Kurulu üyeleri uyardı! Bunca emek boşa gitmesin!

Ramazan Bayramının sevinci yaygın olarak akraba ziyaretleri ile paylaşılırdı ancak bu  bayram diğerlerinden çok daha farklı olacak. Öyle ki herhangi bir kısıtlama olmadığını düşündüğümüz durumda yapılacak olan ziyaretler koronavirüsün yayılımını arttıracak ve bunca emek adeta boşa gitmiş olacaktı. Ancak sokağa çıkma yasağı ile beraber bunun önüne geçilecek ve böylelikle salgına bir darbe daha vurulacak.

Ancak bu sadece sokağa çıkmamak ile başa çıkabileceğimiz bir durum değil. Öyle ki Bilim Kurulu üyeleri de çeşitli Ramazan Bayramı uyarılarında bulundu. Bilim Kurulu üyeleri, bayramda komşular arası ve apartman içi bayramlaşmaların da yapılmaması gerektiği konusunda hem fikir oldu. Böylelikle riski minimuma indirerek bayramda da yara almadan virüs ile mücadelemize kaldığımız yerden devam etmiş olacağız.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.