BiP yeni bir patent daha aldı

0
30
Wordpress Botu

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Teknolojioku‘ya abone olun

Teknolojioku‘ya Google News’te abone olun

Abone Ol


Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BiP, WhatsApp’ın verileri toplama olayından sonra hem ülkemizde hem de yurtdışında büyük ilgi görmeye başlamıştı. İndirme sayılarılarında rekor bir artış yaşayan BiP için bugün çok konuşulacak bir patent alındı.

Aktarılan bilgilere göre; BiP’in yeni patenti kullanıcılara müzik önerisi sunacak.

BiP bu önerileri yapay zeka destekli bir yazılım sayesinde gerçekleştirecek. Böylece kullanıcıların dinlediği müziklere yakın tarzdaki yapımlar önerilebilecek.

Şimdilik patenti alınan bu özelliğin henüz kullanıma sunulmadığını belirtelim. Turkcell bunu daha güvenli bir şekilde işleyebilir ve ilerleyen aylarda kullanıma sunabilir. Bu özellik resmi olarak duyurulana kadar beklemekte yarar var.

Son olarak Turkcell’in BiP için aldığı patentte “Bu buluş, kullanıcıların mobil cihazları üzerinde kullandıkları mesajlaşma uygulamasındaki yazışmalardan doğal dil işleme ile duygu durumunun belirlenmesine ve belirlenen duygu durumuna göre kullanıcıya müzik önerisinde bulunulmasına imkan sağlayan bir sistem ile ilgilidir.” ifadelerinin yer aldığını belirtelim.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.