BMW M8 Competition’ın Etkileyici 0-100 km/sa Hız Süresi

0
200
Wordpress Botu

Coupe, Cabrio ve Competition varyantlarından oluşan ilk BMW M8 serisi, geçtiğimiz haziran ayında tanıtılmıştı. Alman devi, bugün de 600 beygir gücündeki yeni modeli BMW 2020 M8 Gran Coupe’yi duyurdu. 8 Serisi’nin dört kapılı modeli olan araç, performansın yanı sıra dış ve kokpit tasarımında da çıtayı bir tık daha yukarı taşımayı başardı.

BMWBLOG, Alman profesyonel yarış pilotu Martin Tomczyk'ten 2020 M8 Competition Coupe'nin koltuğuna oturmasını istedi. Ortaya çıkan sonuç ise oldukça dikkat çekici. Tomczyk tarafından gerçekleştirilen ivme testinde, 2020 BMW M8 Competition Coupe’nin 0-100 km/sa hızlanmasını 2,8 saniyede tamamladığı görülüyor. Ayrıca arabanın içine yerleştirilmiş bir hız ölçüm cihazının olmadığını da belirtmekte fayda var. Dolayısıyla gerçekteki değerin, ölçülen 2,8 saniyeden daha aşağıda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yüksek performanslı süperspor otomobillerle neredeyse aynı çizgide olan M8 Competition, 0’dan 200 kilometreye çıkmak için ise sadece 9,93 saniyeye ihtiyaç duydu. M8 Competition, esasen uzun mesafe sürüşleri için tasarlanmış yüksek performanslı otomobiller için söylenen Grand Tourer'ın hızlandırılmış bir versiyonu olarak biliniyor. Aracın yakaladığı bu rakamlar, segmentinde farklı bir noktada konumlandığını anlamak için yeter de artar bile. 

2020 BMW M8 Competition’ın etkileyici performansını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Kaynak: Webtekno

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.