Bunu da gördük! Turkcell ölen abonesine cayma bedeli ödemesi çıkarttı!

0
85
Wordpress Botu

Son dönemde mobil operatörler arasında muazzam bir rekabet mevcut. Nitekim bu rekabet tarife fiyatlarına da yansımış durumda. Bilindiği üzere her operatör, müşterilerini kendisine bağlamak için “taahhüt süresi” ismi altında belli bir zaman dilimini şart koşuyor. Yani belli bir tarifeye geçtiğinizde 24 ay olmadan hattınızı değiştiremiyorsunuz. Eğer değiştirirseniz cayma bedeli adı altında yüklü miktarlar ödemek zorunda kalabiliyorsunuz.

Bunu da gördük! Turkcell ölen abonesine cayma bedeli ödemesi çıkarttı!

Elbette taahhüt süresi olmayan tarifeler de yok değil. Lakin bunlar da çok daha pahalı. Peki taahhüt süresi dolmadan bir numarayı ya da hattı iptal etmek mümkün mü? Yani cayma bedeli ödemeden bu hattı nasıl kapattırabilirsiniz. Aklınıza ölürsem geride kalanlar ödeme yapmadan kapattırabilir gibi bir çözüm gelebilir. Lakin yanlış.

Öyle ki Turkcell ölen abonesinin hattını kapatmak isteyen aile bireylerinden bile cayma bedeli talep etmiş. Yani abone ölmüş, Turkcell cayma bedeli istiyor. Görüyorsunuz da taahhütlü bir paket kullanıyorsanız ölmek de sorun değil. O cayma bedelini öyle ya da böyle sizden almaları gerekiyor.

Turkcell’in bu konu ile ilgili herhangi bir açıklaması yok. Muhtemelen abonenin yakınlarıyla iletişime geçilip sorun giderilecektir. Lakin en başından olayın bu noktalara gelmiş olması bile başlı başına bir saçmalık diyebiliriz.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.