Dünyanın en popüler 10 internet tarayıcısı!

0
539
Wordpress Botu

İnternet denilince akla gelen ilk şeylerden biri de tarayıcılardır. Öyle ki; internet tarayıcılarımızı farkına varmadan gün içinde belki onlarca kez kullanırız. Bazen alışveriş yapmak için, bazen gündemi takip etmek için, bazen araştırma yapmak için, bazen bir videoyu bulmak için vs vs. örnekleri çoğaltabiliriz.

Peki hiç merak ettiniz mi?
Dünya üzerindeki milyarlarca insan hangi internet tarayıcısını kullanıyor? Lafı daha fazla uzatmadan, en çok kullanılan internet tarayıcılarına birlikte göz atalım.

İşte Dünya’da en çok kullanılan 10 internet tarayıcısı;

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox, Mozilla Vakfı ve onun alt kuruluşu Mozilla Corporation tarafından geliştirilen, özgür ve açık kaynak kodlu bir web tarayıcısıdır. Firefox; Windows, macOS, Linux, Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanabilir.

Google Chrome

Google Chrome, Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir web tarayıcısıdır. Eylül 2008’de Microsoft Windows sürümü yayımlanmış; daha sonra Linux, macOS, iOS ve Android sürümleri de geliştirilmiştir. Google, Chrome’un kaynak kodlarının büyük kısmını Chromium adlı açık kaynak projesi kapsamında paylaşır.

Opera

Opera; Opera Software tarafından geliştirilen; Windows, macOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışan bir web tarayıcısıdır. Blink tarayıcı motorunu kullanır.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.