EA, Guinness Rekorlar Kitabı’na Kötü Bir Rekorla Girdi

0
149
Wordpress Botu

EA ya da Electronic Arts, sık sık eleştiriliyor. Yaptıkları oyunların milyonlarca kullanıcıya hitap ettiğini göz önüne alırsak bu kadar eleştiri gayet normal. Bu eleştirilerden her firma nasibini alıyor. 

ABD’de oyun sektörünün en çok nefret edilen firması seçilmişliği de bulunan EA, Reddit tarihinde en çok eksi oy alan yorumla Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Bu rekorda insanların Star Wars sevgisi de büyük rol oynadı. 

EA, Reddit’te Star Wars Battlefront 2 oyunu subreddittinde bir gönderiye yorum yapmıştı. Bu yorumda Star Wars hayranları, Darth Vader ve Luke Skywalker da dahil olmak üzere ikonik karakterleri açmak için yapmaları gerekeni öğrendiklerinde durumu hiç hoş karşılamadılar. 

Karakterleri açmak için lootbox adı verilen oyun içi sandıklardan alıp alıp açmak gerekiyordu. Böylece oyunu almak için 80 dolar verdikten sonra, ne kadar olduğu belirsiz bir miktar daha para ödeyerek en sevdiğiniz karakterlere kavuşabileceğiniz açıklanmıştı. Sonuç olarak bu yorum, 680 binden daha fazla olumsuz yorum aldı. Hatta açıklamaya da kutulardan istenilen karakterlerin çıkması için düzenli algoritma güncellemeleri yaptıklarını da eklemişlerdi. 

Star Wars evreninde bu kadar büyük rezaletler çok fazla çıkmaz, Jar Jar Binks oyuncaklarına yapılan yatırım bile böyle bir tepki çekmemişti. Serinin hayranları EA’e adeta ateş püskürdü. Oyun, ticari anlamdaki hamleleriyle konuşulduğu kadar büyük sansasyon yaratamamıştı. 

Kaynak: Webtekno

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.