Facebook, sahte Libra satıcıları ile uğraşıyor

0
145
Wordpress Botu

Hem iş dünyasından hem de ABD Senatosu’nun üyelerinden kötü eleştiriler alan Facebook Libra’nın başı, dolandırıcılar ile dertte. Kendisine güvenmeyen Donald Trump, attığı mesajlar ile haklı çıkma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Peki, kripto para dolandırıcılığının yeni adresi Libra mı olacak?

Facebook Libra kripto para dolandırıcılığı tehlikesi altında

Kendisine iyi bir gözle bakılmayan Facebook Libra, henüz merkezileşmemiş bir kripto para birimi olarak yeterli güveni sağlayamadı. 2020 yılında ortaya çıkması beklenen sanal para, Washington Post gazetesinde de eleştirildi.

Washington Post; Facebook’da ve Instagram’da bulunan bazı sayfaların, şimdiden, kullanıcıları kandırmak adına bu markaların resmi pazarlama fotoğraflarını, tasarımlarını ve hatta Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in görüntülerini kullandığını açıkladı.

Rapora göre bu sayfalar, Libra’nın satımı konusunda bir yetkili merkezmiş gibi davranıyor. Facebook, kendi platformlarında var olan dolandırıcılığı ve sahtekarlığı denetleme konusunda ne kadar sorumluluğa sahip?

Kendisine ihbar edilen sahte sayfaları kapattığını söyleyen yönetim, kendisine ihbar edilmeyen ancak yine de dolandırıcı olan sayfaları sadece incelemekle yetindi.

Bir Facebook sözcüsü, bu konu hakkında şöyle konuştu: “Biz, bizim politikalarımızı ihlal eden reklamların ve sayfaların farkına vardığımızda, onları ortadan kaldırıyoruz. Platformlarımızdaki dolandırıcılık hareketlerini tespit eden sistemimizi iyileştirmek için de sürekli çalışıyoruz.”

Bir Twitter kullanıcısı, kendisinin bulduğu ve gerçek olmayan bir yer ile karşılaştığını görünce bunu Facebook’un rakibini kullanarak duyurdu. Zira Facebook, kendi sorunlarını çözme yeteneği ile ünlü olan bir yer değil.

Kaynak: Shiftdelete.com

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.