Facebook’un başı ABD’de dertte!

0
123
Wordpress Botu

Washington Post Cuma günü Facebook‘un, Kasım ayından itibaren yasa dışı tekelleşme suçlamalarıyla karşı karşıya kalabileceğini bildirdi.

Gazetenin bildirdiğine göre, Federal Ticaret Komisyonu(FTC), New York’taki Letitia James liderliğindeki eyalet başsavcıları, rekabete yönelik potansiyel tehditler için şirketi incelerken, bir soruşturmayı tartışmak için Perşembe günü özel olarak toplandı.

Facebook’un başı ABD’de dertte!

Zaman çizelgesinin değişebileceğini belirten gazete, eyalet başsavcılarının şikayetlerini hazırlamanın son safhalarında olduklarını da sözlerine ekledi.

Facebook, FTC ve New York Başsavcılık ofisi Cuma günü geç saatlerde yorum yapmak için müsait değildi.

Facebook Ağustos ayında, İcra Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg‘in hükümetin şirkete yönelik antitröst soruşturmasının bir parçası olarak bir FTC soruşturma duruşmasında röportaj yaptığını söyledi.

Facebook daha önce de Adalet Bakanlığı ve eyalet başsavcıları tarafından benzer soruşturmalarla karşı karşıya kalmıştı. Temmuz 2019’da Facebook, şirketin gizlilik uygulamalarıyla ilgili ayrı bir FTC soruşturmasını çözmek için rekor kıran 5 milyar dolarlık bir ceza ödemeyi kabul etmişti.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.