Galaxy Note 20 işlemcisi kodlarda ortaya çıktı!

0
52
Wordpress Botu

Samsung’un amiral gemisi telefonları, ABD ve diğer birkaç ülke dışında olan her yerde kendi Exynos yonga setleri ile güçlendirilmiştir. Bu pazarlarda, Qualcomm’un Snapdragon SoC işlemcisi de bulunmuştu. Ancak istisna beş sene önce geri döndü. 2015’te, Snapdragon 810 SoC‘un aşırı ısınmasıyla ilgili endişeler sonucu Samsung, tüm Galaxy S6 cihazlarında Exynos 7420 yonga seti kullandı. Bu yıl ise Galaxy S20 serisi, Snapdragon 865 ile donatıldı.

Gizli kod: Zodyak Projesi

Samsung, Galaxy S20 serisini piyasaya sürdükten bir ay sonra, yeni amiral gemisi modellerinin hem Snapdragon hem de Exynos tarafından desteklenen sürümleri için çekirdek kaynak kodunu yayınladı.  XDA bu kodu inceledi ve Snapdragon 865 Mobil Platform tarafından desteklenen Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 dahil olmak üzere iki Samsung cihazına dair referanslar buldu. Ayrıca, kodun Zodyak Projesi adı verilen ve bilinmeyen bir cihazdan bahsettiği keşfedildi. Galaxy S20 serisi için Avrupa dışında her yerde Snapdragon 865 yongası kullanıldığı düşünüldüğünde, Samsung’un Galaxy Note 20 için de bu uygulamaya devam etmesi mantıklı olabilir.  XDA, bu modellerin, çekirdek kaynak kodunda, Kona kod adını tespit ederek Qualcomm’un 2020 7nm amiral gemisi yonga setini kullanacağını belirledi.

Çekirdek kaynak kodu, Galaxy Note 20 (üstte) ve Galaxy Fold 2’nin (altta) Snapdragon 865 kullanacağını ortaya koyuyor

Galaxy Fold 2’nin içe doğru katlanmasını bekliyoruz ve orijinal modelde bulunan 7.3 inçten daha büyük bir ekran ortaya çıkabilir. Ayrıca, Samsung’un Galaxy Z Flip‘de kullanılan aynı ultra ince camı (UTG) kullanması bekleniyor.  Bu, Galaxy Fold’un üreticinin uyarılarına rağmen, soyulan koruyucu filmle kaplanmış bir ekrana sahip olacağı anlamına geliyor. Bu eylem Samsung’u, ürünü yeniden tasarlarken Galaxy Fold’un lansmanını beş ay geciktirmeye zorladı. Samsung, filmin kenarlarını Galaxy Fold’un çerçevelerinin altına sıkıştırarak soyulmamasını sağladı.

Başka bir katlanabilir telefon mu geliyor?

XDA, Galaxy Z Flip’in çekirdek kaynak kodunda “Project Zodiac” adlı gizli bir kod gördü. Kodda açıklanan bilgiler Zodyak Projesi’nin sadece Çin’de olacağını gösteriyor. Galaxy Z Flip’de “Z” harfinin kullanımı ve “Project Zodiac” arasındaki benzerlik göz önüne alınırsa Galaxy Z Flip tarzında başka bir katlanabilir telefon gelebilir.

Samsung Galaxy Z Flip, Snapdragon 855+ tarafından destekleniyor.

Bu tahminler henüz yeni cihazların sunumu için belirli bir tarihten bahsetmiyor. Zira tarihlerden bahsedilse bile Corona virüsü pandemisinin tedarik zinciri ve cihaz üretimi üzerindeki etkisi nedeniyle geçerliliğini kaybedebilirler.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.