Girişimciler İçin Yatırım, Hibe ve Teşvik Arama Aracı

0
556
Wordpress Botu

Türkiye’de teknoloji/internet girişimlerinin alabileceği bir çok yatırım ve teşvik var ancak bu teşviklere başvurmak bir yana takip etmek bile ayrı zaman istiyor. Teknoloji transfer ofisi Embriyonix ise hazırladığı bir araçla girişimcilerin işini son derece kolaylaştırıyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Bilimpark A.Ş. ve İzmir Ticaret Odası destekleriyle kurulan Embriyonix TTO’nun hazırladığı araç, TÜBİTAK, KOSGEB, Ekonomi Bakanlığı, Keiretsu Forum Türkiye, Revo Capital gibi resmi ve özel kuruluşların yatırım ve hibe destekleri ayrıntılı olarak listeliyor. Söz konusu fon aracında başvuru durumuna, destekleme yöntemine, temel faaliyetlere ve daha bir çok kritere göre filtreleme yapabildiğiniz gibi coğrafi alan, destek süresi ve destek oranına göre de filtreleme yapabiliyorsunuz.

Girişiminizin hangi seviyesine ve faaliyetlerinize göre fon arayabiliyor; ihtiyacınıza göre teşvik, yatırım ortaklığı, hibe, kredi, doğrudan destek veya burs seçimi yapabiliyorsunuz. Kısacası tamamen size uygun fonu bulabilmeniz Embriyonix’in sunduğu bu araç sayesinde mümkün gözüküyor. Yine de söz konusu fonların başvuru tarihlerini ve kapsamını kontrol etmek sizin sorumluluğunuza kalıyor.

Eğer herhangi bir fon arayışındaysanız embryonixtto.com/fonlar adresini ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Bu aracın hızlandırma programlarına doğru genişletilmesiyle daha da faydalı olacağını da söylemeliyim.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.