Google koronavirüs salgını için elini taşın altına koydu!

0
166
Wordpress Botu

Şu anda tüm dünyanın koronavirüs salgını ile mücadele ettiğini söylemek pek de yanlış bir ifade olmayacaktır. Amerika’dan Asya’ya, Afrika’dan Avusturalya’ya kadar pek çok bölgede koronavirüs salgını için acil durum ilan edildi.

Bu bağlamda dünyanın önde gelen şirketleri de koronavirüs salgını ile mücadele için elini taşın altına koymaya başladı. Daha önce salgınla mücadele kapsamında bazı otomobil fabrikalarının, solunum cihazı üretmeye başladıklarını duymuştuk. Çin’de ise birkaç teknoloji şirketi medikal ekipman üretmek için kolları sıvamıştı.

Google koronavirüs salgını için elini taşın altına koydu!

Geçtiğimiz hafta sonu teknoloji sektöründeki önemli isimlerden biri olan Google de koronavirüs salgını çerçevesinde önemli adımlar atacağını duyurdu. Google tarafında açıklanan paket ile küçük ve orta ölçekli şirketler ile bazı hükümetlere 800 milyon doları aşkın yardım yapılması ön görülüyor.

Elbette bu yardım yalnızca nakit olarak yapılmayacak. Google Dünya Sağlık Örgütü gibi bazı kuruluşlara reklam bazlı yardımlarda bulunacak. Yani bu tarz kuruluşlara belli bütçelerde yardım ödenekleri sunulacak. Böylece koronavirüs salgını ile ilgili reklamlar, internet üzerinde ücretsiz olarak gösterilmiş olacak.

Google, bazı şirketlere ise ihtiyaca göre farklı servislerini ücretsiz olarak sunmayı planlıyor. Kısacası 800 milyon doları aşkın yardım paketinin içerisinde nakit ödenek 200 milyon dolarla sınırlı kalacak.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.