Google Maps artık daha hızlı ve daha canlı

0
171
Wordpress Botu

Geçen ay 15. yıldönümünü kutlayan Google Maps, haritalar mobil uygulamasını güncelleyerek yeni bir özellik daha kattı. Maps’de gezinme dışında “Live View” erişimiyle bir dizi yaklaşan özelliği önizledi. Google, ilk olarak I/O 2018’de arttırılmış gerçeklikle desteklenen yürüyüş yol tarifleri özelliğini tanıttı. Bu özellik geçen yıl Android ve iOS‘da yayınlanmıştı. Şu anda, yürüyüş yol tariflerini yanı sıra kamera tabanlı kullanıcı arayüzü “Live View” yani “Canlı Görünüm” erişimi de var. Google, Canlı Görünüm’ü uygulamada çok daha kullanılabilir hale getiriyor. Bir konum seçtikten veya aradıktan sonra, sizi haritada ortalamak için mevcut düğmenin hemen üzerinde yeni bir Canlı Görünüm ibaresi yer alacak.

Google Maps Canlı Görünüm güncellendi

Google Live View

9to5Google’ın raporuna göre şirket, Canlı Görünüm’de kullanıcılara AR navigasyonuna daha hızlı erişim sağlayacak yeni bir özelliğini test etmeye başladı. Şu anda, Google Haritalar‘da Canlı Görünüm’e erişmek için öncelikle uygulamada yürüyüş yol tariflerini başlatmanız ardından kamera tabanlı kullanıcı arayüzünü açmak için Canlı Görünüm düğmesine basmanız gerekiyor. Bu özelliği bilmeyen kişiler tarafından gözden kaçabilen özelliği düzeltmeye karar veren Google,  şimdi kendinizi haritanın üzerinde ortalamanıza yardımcı olan mevcut düğmenin hemen üzerinde görünen yeni bir Canlı Görünüm butonunu (FAB) test ediyor.

Canlı Görünüm FAB, arayüzde artık daha kolay bulunacak

Google canlı görünüm

Yeni Canlı Görünüm FAB, Google Haritalar’da bir konum ararken artık hemen görünüyor. Düğmeye dokunduğunuzda bir yerin mevcut konumunuzdan ne kadar uzakta ve ne tarafta olduğunu göstermek için kamera arayüzü açılıyor. Ok ile hedefi bulduktan sonra AR-yönlendirmeli navigasyonu başlatabiliyorsunuz.

Canlı Görüntü özelliğinin daha kolay erişilebilir olması kullanıcıların konumlarında nokta atışı yapabilmesi için iyi düşünülmüş bir özellik. Özellik şimdilik yalnızca birkaç beta kullanıcı için kullanılabilir durumda. Dolayısıyla Google daha geniş bir kullanım için henüz bir bilgi yayınlamadı. Telefonunuzda yeni Canlı Görünüm FAB’ini kullanabilmek için bir süre beklemeniz gerekecek.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.