Google Türkiye’den açıklama geldi!

0
27
Wordpress Botu

Rekabet Kurumu geçtiğimiz gün Google’a tam 296.1 milyon TL değerinde ceza kesmişti. Çünkü Rekabet Kurumu; Google’ın Türkiye’deki arama sonuçlarını kötüye kullanmak, kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığını tespit etmişti. Bu olaydan sonra gözler Google Türkiye cephesine çevrilmişti.

Bugün ise Google Türkiye’den konu ile ilgili olacak açıklama geldi. Google; “Seyahat veya yerel hizmetler özelinde aramalar söz konusu olduğunda, kullanıcıların başka bir web sayfasına verilen sadece bir linkten ziyade kendilerine yardımcı olacak bilgileri almak istediği, yapılan testlerde de tutarlı şekilde ortaya konuyor. Biz de, bu nedenle bilgi gösteriminin rezervasyon seçenekleri, haritalar, fiyatlar veya fotoğrafları içeren yeni yollarını geliştirdik. Bu gibi ilgili sonuçların sunulması, daha fazla seçenek ve rekabet yaratırken, bir yandan da webdeki sitelere ve işletmelere her gün milyarlarca ücretsiz ziyaretin gerçekleşmesini mümkün kılıyor. Kararı inceleyip her zamanki yapıcı yaklaşımımızı sürdürerek Rekabet Kurulu ile çalışmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Bu ifadeye bakacak olursak Google’ın para cezasına itiraz edeceğini söyleyebiliriz. Muhtemelen temyize gidilecek ve bir dava süreci başlayacak. Ancak Google’ın yapıcı yaklaşımını da takdir etmek gerekiyor. Bakalım Google ile Rekabet Kurumu’nun arası düzelecek mi?

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.