Google’ın ofis araçları Android sürümünde yenilendi

0
146
Wordpress Botu

Geçtiğimiz haziran ayında kullanıcıların projelerine oldukça yardımcı olan karşılaştırma özelliğini sistemine ekleyen Google, ofis araçlarının Android sürümlerine özel yeni bir tasarım hazırladı. Bu bağlamda Google Dokümanlar, Google E-Tablolar ve Google Slaytlar değişti.

Google Dokümanlar ile diğer Google araçları yenilendi

Google’ın G Suite isimli internet sitesinden yapılan açıklamaya göre yeni güncellemede ne yazık ki hiçbir işlevsel değişiklik yok. Sadece görsel değişikliklere odaklanan arama motoru devi, tasarımsal iyileştirmeler adına neler yaptı?

İlk olarak belgelerin sıralanış düzenine el atan Google, okunması daha kolay olan yazı tiplerini ön plana taşıdı. Yazılımda yer alan simgeleri yenileyen ve yazım kontrollerini sıklaştıran teknoloji firması, en son “Material” isimli büyük bir tasarım güncellemesi yapmıştı.

Material düzenlemesi sayesinde daha düzenli bir görünüşe sahip olan Google ofis araçları, bugün itibari ile yenilenmeye başlıyor. Bütün Android kullanıcıları için geçerli olan güncellemenin dünya turunu tamamlası 2 hafta kadar sürebilir. Güncellemeyi ilk alan Google araçları, Dokümanlar ve Slaytlar oldu.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.