Hapis cezası alan Pucca için önemli gelişme!

0
182
Wordpress Botu

Yaklaşık 15 gün önce hakkında alınan hapis kararıyla gündeme gelen sosyal medya fenomeni Pucca ile ilgili yeni bir haber gündeme geldi. Hakkında 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 660 TL adli para cezası istenen Pınar Karagöz için savcılık beraat talebinde bulundu.

Pucca davası için beraat talebi

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Pablo Escobar ile ilgili attığı tweet yüzünden mahkeme karşısına çıkan sosyal medya fenomeni için İstinaf Mahkemesi’ne başvuruda bulunan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, hükmün yasal unsurlarının oluşmadığını savundu. İstanbul Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi tarafınca kurulan hükümde unsurları oluşmayan suç nedeniyle sanığa beraat kararı verilmesi gerektiği savunuldu.

Beraat kararı verilmesi gerekirken ceza verilmesinin usul ve yasaya aykırı olduğu da dilekçe de yer aldı. Dilekçede ayrıca “Sanığın mahkumiyetine karar verilmesinin usul ve yasaya aykırı olduğu değerlendirilip istinaf kanun yoluna gidilmiştir” bilgisi de bulunuyor.

“Sanık tarafından yapılan paylaşımların uyuşturucu madde kullandırmaya özendirici nitelikte olduğunu gösteren delil ve emare dosyada bulunmamaktadır” denildi.

Karagöz‘ün avukatı da İstinaf Mahkemesi’ne başvurdu ve cezanın kaldırılmasını, yeni hüküm kurularak beraatine karar verilmesini istedi.

Kaynak: Shiftdelete.com

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.