Huawei P50 200x Binoküler Zoom ile yeni bir devri başlatacak

0
27
Wordpress Botu

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Teknolojioku‘ya abone olun

Teknolojioku‘ya Google News’te abone olun

Abone Ol


Çinli teknoloji devi Huawei, Amerika’nın tüm yaptırımlarına rağmen büyümesine adım adım devam ediyor. Android yoksa Harmony OS 2.0 var, Google Servisleri yoksa Huawei Mobil Servisleri var diyen Huawei, bu süreçte Mate 40 ailesini tanıtmış ve yıla damgasını vurmuştu. Dünyanın en iyi fotoğraf çeken Mate 40 Pro+ modelinden sonra Huawei, çıtayı yine yükseltmeye hazırlanıyor. Huawei P50 ile devrim yaratmaya gelecek olan firma, zoom konusunda rakiplerine göz dağı verecek.

Huawei P50 Zoom’u ile yargı dağıtacak

Bildiğiniz gibi telefon sektöründe zoom konusu son yıllarda büyük sükse yaptı. 100 kata kadar zoom yapabilen telefonları da bu süreçte görmüştük. Şimdi ise Huawei P50 ile birlikte 200 kat zoom göreceğiz. Aynı anda iki gözle bakılabilen dürbün veya teleskop anlamına gelen binoküler adı verilen zoom ile gelecek olan P50, kamera konusunda çıtayı yine yükseltecek.

200 kata kadar zoom yapabilen binoküler zoom özelliği Leica’nın lensleri ile desteklenecek. Yine kamera konusunda rakip tanımayacak olan Huawei’nin bu modelinde hangi işlemciyi kullanacağı ise henüz bilinmiyor.

Qualcomm ile arası kötü olan ve TSMC‘ye de ambargodan dolayı işlemci ürettiremeyen Huawei, muhtemelen Snapdragon 888’e yakın bir Kirin işlemci üretemeyecek. Yoluna Mate 40’ın işlemcisi ile devam edecek olan firma, ekran konusunda ise rakipleri gibi 120 Hz tazelemeli AMOLED ekrana yer verecek.

Şimdilik telefonun Android 11 mi yoksa Huawei’nin kendi işletim sistemi olan Harmony OS 2.0 ile mi geleceği bilinmiyor. Eğer Huawei, bu süreçte Harmony OS’i stabil hale getirebilirse P50’nin Android’den vazgeçme ihtimali çok yüksek görünüyor.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.