Instagram, artık garajdan yönetiliyor

0
175
Wordpress Botu

Facebook‘un sahip olduğu, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, corona virüsü salgını sebebiyle artık garajdan yönetilecek. Ünlü teknoloji şirketlerinden bazılarının garajlarda ya da tek odalı küçük ofislerde kurulduğunu düşününce biraz ironik bir durumun ortaya çıktığı söylenebilir.

Instagram Uygulaması

CEO Mosseri’den evde çalışma mesajı

Corona virüsü (covid-19), salgını nedeniyle, birçok ülke alarma geçmiş durumda. Birçok ülkede sokağa çıkma yasağı uygulanırken, insanlar da kendilerini eve kapattı. Sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uymaya çalışan çoğu şirket de evden çalışma (home-office) sistemine geçtiklerini belirtti.

Şirketlerin evden çalışma kararına bir benzeri de Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından alındı. CEO, Corona virüsü (covid-19) salgını sebebiyle, yeni ofisinin artık garaj olduğunu ve ünlü sosyal medya uygulamasını artık buradan idare edeceğini söyledi.

CEO Mosseri, Garajdan Çalıştığını Açıklıyor

Ünlü CEO, dünyanın her yerinden, bir milyar aktif Instagram kullanıcısına da aynı şeyi yapmalarını önerdi.

Bir video konferans üzerinden CNN Business ile konuşan Mosseri, takımın geri kalanının evden çalışmasının bazı zorlukları olduğunu, ancak güvenliğin her şeyden daha önce geldiğini önemle belirtti.

Ayrıca, Facebook bünyesindeki  Instagram, herkes gibi “evde kal” mesajı veren bir kampanya da başlatmıştı.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.