İstanbul Bilişim müşterilerinin parasını böyle hortumlamış!

0
59
Wordpress Botu

Parasını aldığı halde ürününü göndermediği 50 bin mağdur ile gündeme gelen İstanbul Bilişim’in konkordato davasında önceki gün iflas kararı verildi. İstanbul Bilişim’in birçok firmaya milyonlarca liralık para transferi gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

İstanbul Bilişim milyonlarca liralık para transferi gerçekleştirmiş!

İstanbul Bilişim için iflas kararı verilmesine dayanak oluşturan komiser heyeti raporuna göre, birçok paravan firmaya milyonlarca liralık para transferi gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Hürriyet tarafından aktarılan bilgilere göre komiser heyeti raporunda şirketin sahibi Nurettin Yavuz’un gelirine dair herhangi bir evrak bulunmazken, tüm para transferleri de mercek altına alınmış durumda.

Aynı rapora göre hesabına para transferi yapılan isimlerden biri de hayali ihracat operasyonunun sanıklarından Abdurrahman Yakupreisoğlu olduğu görülüyor. Yakupreisoğlu’nun hesabına gönderilen para miktarı 240 bin TL olarak raporda yer alıyor. Ayrıca şirket CEO’sunun annesi, eşi ve kardeşine de 10 milyon liradan fazla para transfer edildiği belirtildi.. 

İstanbul Bilişim’den hesabına para aktarılan bir başka şirket ise Ukrayna vatandaşı Serhi Dranenko tarafından kurulan GKM Bilişim. Ağustos 2019’da kurulan şirkete gönderilen para miktarı ise 8 milyon 750 bin TL. Söz konusu şirketin Şişli’deki adresinde ise bulunamadığı tespit edildi.

Yine şirket personeli olan Erman E.’ye transfer edilen para miktarı ise 2 milyon 600 bin TL. Rapora göre, 8 Ekim 2020’de kurulan G. Gayrimenkul isimli bir şirkete ise 300 bin lira para aktarıldığı gözüküyor. Bahsi geçen şirketin kuruluş tarihi ile raporun yazım tarihi arasında ise sadece 4 günlük bir süre bulunuyor. Rapora göre, para transferi yanı sıra milyonlarca liralık malın satıldığı firmalar adreslerinde bulunamadı. Temmuz ayı içinde 16.5 milyon liralık mal satışının yapıldığı üç firmadan alınan çekler ise tahsil için işleme konulmadı.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.