Kitapyurdu hesapları hacklendi mi?

0
22
Wordpress Botu

Türkiye’nin köklü online kitap satış sitesi Kitapyurdu tam 21 yıldır online olarak hizmet veriyor. Bu denli köklü bir site haftaya çok kötü bir haber ile başladı. Sosyal medyada ortaya atılan iddialara göre Kitapyurdu hesapları hacklenmiş.10.000’e yakın hesabı hacklediğini Telegram gruplarında duyuran hackerlar, bunu ispatlamak için de bir takım ekran görüntüleri paylaştı.

Kitapyurdu hacklendi mi?

Ekşi sözlük yazarı bu olayı; “gece vakti elimde telefonum boş boş takılırken bir posta bildirimi geldi ve kitapyurdu hesabımdan puanlarımın harcanması yoluyla alışveriş yapıldığını (bilenler bilir kitapyurdu’nun puan sistemi var, bu sistemi kullanarak bedava kitap veya eşya satın alabiliyorsunuz) fark ettim. daha sonra alışverişi yapan kişi kendi adresini ve telefon numarasını kargo adresi olarak girdiğini fark edip hemen iletişime geçtim.” ifadeleri ile özetliyor.

Aktarılan bilgilere göre hackerlar şifreleri, şifreler açık halde tutulduğu için bu kadar kolay çalabilmiş. Bu denli köklü bir sitenin şifreleri açık tutması da oldukça ilginç doğrusu…

Kullanıcıların biriktirmiş olduğu puanlar ile alışveriş yapan hackerlar, hesapların hacklendiğini de kanıtlamak istemiş olabilir. Sistemde kayıtlı olan kredi kartı bilgilerine şimdilik dokunmayan hackerların asıl amacı merak ediliyor.

Şimdilik Kitapyurdu cephesinden konuyla ilgili maalesef ki açıklama gelmedi. Ancak önlem almak için şifrenizi değiştirmenizi ve hesabınızda eğer kayıtlı kredi kartı bilginiz varsa silmenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.