Koronavirüs vaka ve ölü sayısı – 7 Nisan

0
43
Wordpress Botu

Türkiye’de koronavirüs teşhisi konulan hasta sayısı artmaya devam ediyor. Uzmanlar genel itibariyle önümüzdeki 2 haftalık sürecin kritik olduğu konusunda hem fikirler. İnsanların zorunlu olmadıkları sürece evlerinde kalmaları isteniyor.

Salgın süresince dişini tırnağına takarak çalışan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün de salgın vakalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Koca tarafından paylaşılan verilere göre bugün 20023 test yapıldı. Yapılan bu testlerden 3892’si pozitif çıktı. Böylece ülkemizdeki koronavirüs vaka sayısı 34109’a yükselmiş oldu.

Bugün tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden hasta sayısı ise 76 olarak açıklandı. Salgın yüzünden vefat eden vatandaşlarımızın toplam sayısı ise 725’e ulaştı.

Koca şahsi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda aşağıdaki satırlara yer verdi.

“Şifa bulan hastalarımızın sayısı artıyor. Test sayısı ve pozitif vakalara bağlı taramalar arttıkça tanı sayısında da artış oluyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım.“

Gerçekten de salgından korunmak için yapmamız gereken en önemli şey evde kalmak diyebiliriz. Eğer dışarı çıkmak zorunda kalırsak da mutlaka maske takmamız gerekiyor. Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Hali hazırda para ile maske satışı yasaklanmış durumda.

Ayrıca devlet maskeleri ücretsiz olarak dağıtma kararı almıştı. Nasıl ücretsiz maske temin edebileceğinizi aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.