Koronavirüs Yandex Türkiye ofisini de vurdu!

0
102
Wordpress Botu

Bir dönem Türkiye’de büyük bir ekiple faaliyetlerde bulunan Yandex, son yıllarda ekibi küçültmüş ve faaliyetlerine bu küçük ekiple devam etmişti. Gelen yeni bir haber ise Yandex‘in bu ofisi de kapatacağı yönünde oldu.


Koronavirüs Yandex Türkiye ofisini de vurdu!

Marketing Türkiye’nin haberindeki iddiasına göre Yandex Türkiye ofisi kapatılıyor ve ülkemizdeki faaliyetlerini Rusya’daki merkez üzerinden yönetecek.

Haberdeki iddiaya göre alınan bu kararın en önemli sebebi olarak pandemi sürecinde yaşanan gelir düşüşü gösteriliyor. Ekim ayından itibaren Yandex Türkiye ekibi görevlerini sonlandıracak ve Yandex‘in Türkiye ofisi kapanmış olacak. Yandex’in Türkiye‘de en fazla kullanılan uygulaması Navigasyon idi. Özellikle büyük şehirlerde yoğun olarak kullanılan uygulamanın ve diğer Yandex servislerinin akibetinin ne olacağı şimdilik net değil. 

Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim. Teknolojioku olarak Yandex Türkiye ekibine haberin doğruluğunu sorduğumuzu, yanıt gelir gelmez yine burada sizlerle paylaşacağımızı belirtelim.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.