Kuralları İhlal Eden Dota 2 Oyuncuları, 19 Yıl Banlanacak

0
191
Wordpress Botu

Valve, Dota 2’de temiz ve saygılı bir oyuncu topluluğu oluşturmak konusunda oldukça kararlı. Şirket, Steam'de yayınlanan yeni bir blog gönderisinde, oldukça ciddi yaptırımlar uygulanacağını açıkladı. Oyun içerisinde uygunsuz davranışlar sergileyen, centilmenlik puanı düşük olan, herhangi bir şekilde hile ya da sistem açığı kullanmaya çalışan, hesap alım satımı yapanlar 19 yıl boyunca oyundan banlanacak. 

Bu yasaklamalar herhangi bir uyarı ya da bilgilendirme olmaksızın gelecek. Valve sadece hesapları banlamakla kalmayacak, telefon numaralarını da sistemden çıkaracak. Valve, dereceli oyunlara girecek oyuncuların telefon numaralarının tanımlı olmasını istiyor. 

Valve ayrıca normalde tecrübeli olduğu halde tecrübesiz gibi davranan ve genelde Smurf olarak adlandırılan hesapları da adeta ezip geçecek. Artık hem hesaba telefon numarası eklemeden dereceli maç oynanamayacak hem de dereceli oyunlar için artık en az 100 saatlik oyun deneyimi gerekecek. 

Valve ayrıca oyuncuların kendilerine uygun kategoriye daha çabuk yerleşmesi için çalışmalarına devam ediyor. Algoritmalarını da buna göre şekillendiren Valve, oyuncuların böylelikle kendilerine uygun kategoriye daha çabuk yerleşmesini sağlamayı istiyor. 

İnternet üzerinden oyun oynamış olan herkes, beraber oyun oynamaktan keyif alacağı insanları tercih ediyor. Valve de serinin hayatına sağlıklı şekilde devam etmesini istiyor. 

Kaynak: Webtekno

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.