Mercedes Vision AVTR tanıtıldı: Karşınızda Avatar 2!

0
54
Wordpress Botu

CES 2020 Mercedes için de hareketli geçiyor. Alman otomotiv devi Mercedes Vision AVTR modelini tanıttı. Yeni konsept aracın sahip olduğu tasarım, bilim kurgu filmlerini anımsatıyor. Araç henüz trafiğe çıkmadı ancak yeni konsept tasarımla birlikte Mercedes’in gelecekte nasıl modeller üreteceği ortaya çıkmış oldu. Mercedes Avatar 2 görselleri kullanarak aracı tanıttı.

Mercedes Vision AVTR tasarımıyla şaşırttı

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES 2020 ile birlikte birçok markadan haber gelmeye devam ediyor. Oldukça geniş ürün kitlesine sahip olan fuarda bu sefer otomobiller gündem oldu. CES 2020 Mercedes etkinliğinde tanıtılan Vision AVTR modeli, sahip olduğu tasarımla, günümüzdeki araçlardan çok daha farklı bir görünüme sahip oldu. Ayrıca, Mercedes‘in böyle bir tasarımı CES 2020‘de tanıtmasıyla birlikte, gelecekte üretilecek otomobiller için fikir oluşmaya başladı. Çünkü giderek artan elektrikli araç sayısı ve daha farklı tasarımlar, kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda.

Vision AVTR’nin özelliklerine bakıldığında ise ilk dikkat çeken detay kapıları oldu. Çünkü bu araçta kapı bulunmuyor.

Aracın arkasında ise 33 adet hareket edebilen kapakçık bulunuyor. Mercedes tarafından yapılan tanıtımda, bu kapakçıkların içerideki yolculara dışarıyı gösterdiği, ayrıca araca enerji sağladığı belirtildi. Ancak kapakçıklar ile ne tür bir enerji sağlandığı belli değil.

Mercedes Avatar 2 görsellerini kullanarak aracın tanıtımı tamamladı. Vision AVTR için, yolcuların nefesini dahi hissedebileceği belirtildi. Ayrıca aracın, konsolu baştan başa saran bir yapısı da kontrollerin sağlanmasına yardımcı olacak. Titreşim gibi geri bildirim özelliği olan konsolla birlikte aracın koltukları da geriye doğru yaslanmış durumda.

Böylelikle araçta otonom bir sürüş olduğu ve yolcuların rahatı düşünüldüğü görülüyor.

Mercedes Avatar 2 görünümüyle karşımıza çıksa da dünyanın önde gelen firmaları bu tür projeler için çalışmalara başlamış durumda. Özellikle Mercedes gibi bir firmanın çalışma içinde olmasıyla, projenin gerçekleşebileceği düşünülüyor.

CES 2020 etkinliğiyle ilgili daha çok habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.