MIUI 13 ve Android 12 alacak olan Xiaomi telefon modelleri!

0
20
Wordpress Botu

Android 12 ile çalışacak ve MIUI 13 arayüz güncellemesi alması beklenen Xiaomi telefon modellerini sizler için listeledik!

Bilindiği üzere Xiaomi modelleri için yeni arayüz güncellemesi yakın zaman önce tanıtıldı. MIUI 12.5 olarak isimlendirilen yeni arayüz, kullanıcılara birçok yeni özellik vaat ediyor. Örneğin şirket tarafından yapılan açıklamaya göre MIUI 12.5 ile yüzde 20 oranında daha az bellek kullanıyor olacak ve bu sayede cihazın şarj durumunu daha uzun süre dayanabilecek.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, şu anda MIUI 12.5 güncellemesinin beta testini gerçekleştiriyor. 2021 yılı içerisinde kademe kademe gelecek olan MIUI 12.5’in, kullanıcılara sunacak olduğu bir diğer özellik ise ters şarj. MIUI 12.5 ile birlikte batarya durumu grafiksel bir şekilde gösterilecek. Ayrıca ters kablosuz şarj kullanımı için yeni bir aktiflşetirme bölümü bulunacak. Ana ekranda da bazı yenilikler mevcut. Örneğin; yeni güncelleme ile birlikte ana ekrandan uygulama kaldırma özelliği Redmi telefonlarına da gelecek.

Yakın dönem içinde yeni arayüz beta aşamasından çıkacak ve son kullanıcılar için dağıtılmaya başlanacak. Ancak ortaya çıkan bir sızıntı, Xiaomi’nin yalnızca MIUI 12.5 ve Android 11 ile ilgilenmediğini, aynı zamanda MIUI 13 ve Android 12 için de yoğun bir hazırlık yapıyor olduğunu ortaya koydu.

Android 12 tabanlı olarak geliştirilen MIUI 13 güncellemesi birçok Xiaomi, Redmi ve POCO modeli için yayınlanacak. Ancak biz bu içeriğimizde, MIUI 13 güncellemesini alması muhtemel Xiaomi modellerinin hangileri olduğunu inceleyeceğiz.

Dilerseniz şimdi Android 12 ve MIUI 13 alacak olan Xiaomi telefon modellerinin yer aldığı listeye hep birlikte göz atalım.

İşte Android 12 ve MIUI 13 alması muhtemel Xiaomi telefon modelleri!

Xiaomi Mi 11

Fiyat: Henüz Ülkemizde Satışı Yok

Xiaomi Mi 11

Ekran Boyutu:
6.81 İnç

Dahili Depolama:
128 GB

Bellek (RAM):
8 GB

Batarya Kapasitesi:
4600 mAh

Hızlı Şarj:
Var

4.5G Desteği:
Var

CPU Frekansı:
2.84 GHz

CPU Çekirdeği:
8 Çekirdek

Xiaomi Mi 10

Fiyat: 8.819,02 TL

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.