MWC 2020 koronavirüs yüzünden iptal edilecek!

0
155
Wordpress Botu

Aralık ayından bu yana tüm dünyayı etkileyen koronavirüs tehlikesi dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarlarından biri olan Mobile World Congress yani kısa adıyla MWC’nin iptal edilmesine söz konusu. 

MWC 2020 koronavirüs yüzünden iptal edildi

Bugün konuyla ilgili olarak yönetim kurulu toplantısı yapan etkinliği düzenleyen GSMA firması MWC‘nin iptal edilmesine karar verdi. Ancak bu kararın uygulanabilmesi için belediyenin sağlık konusunda acil durum ilan etmesi gerekiyor. Zira iptal yüzünden oluşacak sigorta zararının ancak bu durumda karşılanacağı bilgisi veriliyor. Sigorta konusu önemli zira birçok kişi ya da firmanın yaptığı uçak, otel ve benzeri rezervasyonlar sigorta kapsamına giriyor. Fuarın iptal olma durumunda ise sigortanın ödeme yapması için belediyenin acil durum ilan etmesi gerekiyor. Şimdilik belediye bu tarz bir durum ilan etmediği için GSMA yönetiminin resmi olarak fuarı iptal edemeyeceği konuşuluyor.   

Bu yıl 24-27 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuara dünyanın dört bir yanından katılımcıların gelmesi bekleniyordu. Geçtiğimiz yıllara göre değerlendirdiğimizde fuara katılanların yüzde 5 ila 6’sının Çin’den gelenler olacağı tahmin ediliyordu. 

Risk almak istemeyen GSMA, binlerce kişinin bir araya geleceği fuarı iptal etme kararı aldı. Bu kararın şimdilik uygulanmadığını da belirtelim. Fuarın ilerleyen aylarda düzenlenip düzenlenmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.  

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.