PlayStation 5’in Ne Zaman Tanıtılacağı Ortaya Çıktı

0
189
Wordpress Botu

Oyunseverlerin bir kısmı bilgisayar üzerinden oyun oynamayı severken bir kısmıysa oyun konsollarına ilgi gösteriyorlar. Bu bağlamda da Sony'nin PlayStation'ı ve Microsoft'un Xbox'ı arasında büyük bir rekabet yaşanıyor. 

Her iki dev şirket şu sıralar yeni birer oyun konsolu üzerinde çalışıyor. Ancak şu an için bu iki yeni konsolun da ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor. Ancak Sony'den sızdırılan bir e-posta, PlayStation 5'in piyasaya çıkış tarihini ortaya çıkarmış gibi görünüyor.

Sony'den sızdırılan e-postaya göre Sony, 2020 yılının şubat ayında bir toplantı düzenleyecek. Düzenlenecek olan bu toplantıya da “PlayStation Meeting 2020” ismi verilmiş durumda. Üstelik Sony, düzenleyeceği bu etkinlik için Electronic Arts, Ubisoft ve Activision gibi önde gelen oyun yayıncılarına da davet mektupları hazırlamaya başlamış durumda.

Sızdırılan e-postaya göre 12 Şubat 2019 tarihinde yapılacak olan toplantıyla birlikte hem Playstation 5 hem de PlayStation 5'le piyasaya sürülecek olan PSVR 2 sanal gerçeklik destekli ekipman setiyle ilgili detaylı bilgiler edinmiş olacağız. 

Kaynak: Webtekno

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.