Quantic Dream’in Oyunları Tüm Platformlara Uygun Olacak

0
278
Wordpress Botu

1997 yılında kurulmuş bir video oyunu geliştiricisi olan Quantic Dream, Sony’ye bağlı bir şirket olmamasına rağmen son zamanlarda piyasaya sürdükleri oyunların PlayStation’a özel olmasıyla biliniyor. Heavy Rain, Beyond: Two Souls ve en son çıkan Detroit: Become Human oyunları, yalnızca PlayStation konsollarına özel olarak çıkarılmıştı. Daha sonrasında bu oyunları bilgisayar platformuna taşıma kararı alan Quantic Dream’den yeni bir haber daha geldi.

Quantic Dream, ilk olarak Heavy Rain’i bilgisayar platformuna uygun hale getirdi. Daha sonrasında ise Beyond: Two Souls’u bilgisayar platformunda oynanabilir hale getiren şirket, önümüzdeki sonbaharda ise Detroit: Become Human’ı bilgisayara çıkarmayı planlıyor. PlayStation platformunda çokça sevilen bu oyunları bilgisayar platformuna da getirerek gönülleri fetheden Quantic Dream, bir adım daha ileri giderek bundan sonra çıkacak oyunların yalnızca PlayStation’a özel olmayacağını belirtti.

Şirketin kurucusu David Cage, “Quantic Dream şirketi bundan sonra herhangi bir platforma özel olmayacak. Yani evet, bazı platformlarla özel anlaşmalar dışında bundan sonra çıkacak oyunlarımız, tüm platformlarda oynanabilir halde çıkacak” dedi. Şu anda Heavy Rain ve Beyond: Two Souls oyunları Epic Games üzerinden satın alınıp indirilebiliyor. Yakın zamanda platforma Detroit: Become Human da gelecek. Bundan sonra çıkacak Quantic Dream oyunlarını da muhtemelen Epic Games'te göreceğiz.

Kaynak: Webtekno

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.