Samsung 5 yıllık modeli için güncelleme yayınladı

0
62
Wordpress Botu

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge artık resmi olarak yazılım güncellemeleri için uygun değil ve Mart ayında bir güvenlik güncellemesi piyasaya sürüldüğünde, çoğu kişi bunun sonuncusu olduğunu düşündü. Fakat bu telefonların kullanıcılarının şansına, yeni bir güncelleme gelecek.

Bu iki telefon, 2016‘da Android 6.0 ile çıktı ve neredeyse beş yaşındalar. 2018‘de, son işletim sistemi yükseltmeleri olan Android 8‘e yükseltildiler.

Samsung 5 yıllık modeli için güncelleme yayınladı

Şu anda, İngiltere ve Kanada’daki Galaxy S7 ve S7 Edge kullanıcıları Eylül 2020 güvenlik güncellemesini alıyor. Yama yaklaşık 70 MB büyüklüğünde ve yakında diğer pazarlara da yayılacak.

Samsung kısa süre önce üç yıllık Android güncellemelerini taahhüt etti, ancak bu yalnızca yeni amiral gemileri, bazı Galaxy A serisi telefonlar ve katlanabilir telefonlar için geçerli.

Şirket bazen desteklenmeyen eski telefonlardaki kritik güvenlik açıklarını gideriyor ve bu Galaxy S7 ve S7 Edge için de geçerli gibi görünüyor. Bununla birlikte, artık üç aylık güvenlik güncellemelerine bile uygun olmayan telefonların Samsung tarafından destek görmesi sevindirici.

Bugünün raporuna göre, yazılım güncellemesi, performansı ve cihaz sağlamlılığını iyileştiriyor ve ayrıca bazı hataları ortadan kaldırıyor.

Güvenlik güncellemesini henüz almadıysanız, manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ayarlar’a gidin, ardından yazılım güncellemeye gidin ve ardından indir ve yükle’ye dokunun.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.