Samsung şok üstüne şok yaşıyor! Bir devrin sonu!

0
258
Wordpress Botu

Akıllı telefon pazarına yön veren isimlerden biri olan Samsung, istifa depremiyle sallanıyor. Hatırlanacağı üzere birkaç gün önce gerçekleşen etkinlikte, Güney Koreli şirket yeni üst segment modellerini tanıtmıştı.

Bu etkinlikten sadece birkaç gün sonra beklenmedik bir haber geldi. Samsung’un bir süredir hapiste olan Yönetim Kurulu Başkanı Lee-Sang-hoon görevinden istifa etti.

Samsung şok üstüne şok yaşıyor! Bir devrin sonu!

Hatırlanacağı üzere Sang-hoon hakkındaki rüşvet iddialarından ötürü hapse atılmıştı. Samsung yönetimi bu iddiaların yersiz olduğunda diretse de Sang-hoon tam olarak aklanamadığı için tahliye edilmedi.

Güney Koreli şirket şimdiye kadar Yönetim Kurulu Başkanı’nın arkasında durmuştu. Dolayısıyla böyle bir istifanın gelmesi herkes için sürpriz oldu.

Kulislerde dolaşan bilgilere göre istifanın arkasında Samsung yönetimi yer alıyor. Yani Samsung’un önde gelen isimleri Lee-Sang-hoon’dan istifa etmesini talep etmişler. O da bu talebi yerine getirmiş.

Peki Samsung’un yeni patronu kim olacak? Hali hazırda yönetim için birkaç ismin geçtiği belirtiliyor.

Samsung yeni Yönetim Kurulu Başkanı’nı belirlemek için Mart’ta önemli bir toplantı düzenleyecek. Bakalım Güney Koreli şirketin direksiyonuna yeni oturacak isim kim olacak.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.