Sony, PlayStation 5’in Kesinleşen Özelliklerini Açıkladı

0
42
Wordpress Botu

Japonya merkezli teknoloji devi Sony'nin yaklaşmakta olan yeni oyun konsolu PlayStation 5, oyunseverlerin gündeminden düşmüyor. Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan CES 2020 etkinliklerinde de oyunseverler, PlayStation 5'le ilgili yeni bir şeyler öğrenmek ve hatta mümkünse PlayStation 5'in kendisini görmek istiyorlar.

Sony Interactive Entertainment CEO'su olarak görev yapan ve PlayStation'ın da bir numaralı ismi olan Jim Ryan, CES 2020 etkinlikleri kapsamında sahne aldı ve ilk olarak PlayStation 5'in resmi logosunu tüketicilere tanıttı. Kurduğu cümleleri PlayStation 5'le ilgili özelliklere de getiren Ryan, yeni bir açıklama yapmadı ancak PlayStation 5'in sahip olacağı kesinleşen bazı özellikleri bir kez daha belirtti.

Jim Ryan, yaptığı açıklamalarda PlayStation 5'in bugüne dek açıklanmış olan 5 temel özelliğinden bahsetti. Bu bağlamda 3 boyutlu ses, dokunsal ve uyarlanabilir tetikleyiciler, ultra yüksek hızlı SSD, donanım tabanlı grafik izleme ve ultra HD Blu-Ray teknolojilerine değinen Ryan, PlayStation 5'in neler sunabileceğini bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Dilerseniz şimdi, PlayStation 5'in 5 özelliğinin detaylarına yakından bakalım.

İşte PlayStation 5'in kesinleşen özellikleri

  • 3D ses: Oyunseverler, PlayStation 5'in sahip olduğu 3 boyutlu ses teknolojisiyle kendilerini oyunun içerisinde gibi hissedecekler. Sesler, oyunseverlere daha derinden iletilecek.
  • Dokunsal ve uyarlanabilir tetikleyici: Oyun kontrolcüleri, daha iyi bir deneyim için büyük bir öneme sahip. PlayStation 5, oyunculara çok iyi bir his yaşatmayı vadediyor.
  • Ultra hızlı SSD: SSD bellekler, son yılların en önemli donanım yeniliklerinden bir tanesi oldu. PlayStation 5'in sahip olduğu ultra hızlı SSD'ler, oyunların yüklenme sürelerini ciddi anlamda kısaltacak. 
  • Donanım tabanlı grafik izleme: PlayStation 5 ile birlikte oyunseverler, daha iyi bir görsel deneyim yaşayacaklar. Çünkü PlayStation 5, oyun içi görselleri geliştiren donanım tabanlı grafik izleme özelliğiyle birlikte gelecek.
  • Ultra HD Blu-Ray desteği: PlayStation 5, grafik ögelerini ciddi anlamda önemseyen bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Ultra HD Blu-Ray disk desteğine sahip olacak olan PlayStation 5, böylelikle oyunseverlere benzersiz bir deneyim yaşatacak.

Kaynak: Webtekno

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.