Sosyal medyada AR teknolojisi gittikçe artacak

0
11
Wordpress Botu

Artırılmış gerçekliğin (AR) dijital ve fiziksel dünyalarımızı bağlama özelliği ile markaların sosyal medyada tüketicilerle etkileşime geçme biçimini değiştiriyor. Snapchat ve Facebook, tüketicilerin AR sevgisini reklamlarla paraya dönüştürüyor ve markaların kullanımına kapı açıyor.

Sosyal medyada AR teknolojisi kullanımı hala erken aşamalarda olsa da, teknoloji markaların görmezden gelmesi gibi bi durum söz konusu değil. Bir markayı tüketicilerin yaşamlarıyla birleştirmenin akılda kalıcı, eğlenceli ve kullanışlı yolu; markaların satışlarını, tüketici katılımını ve marka bilinirliğini artırma yollarını katalize ediyor.

AR reklamları ile yaklaşık 15 milyar dolar gelir

Snapchat AR filtresi

AR reklamlarının 2022 yılına kadar 13 milyar dolardan fazla gelir elde etmesi ve bunun sonucunda o yıla kadar tüm mobil reklam gelirlerinin% 12’sinden fazlasını oluşturması bekleniyor. Bu sebeple önemli markalar AR-GE stratejilerini şimdiden avantaj sağlamak adına bu konu üzerinden planlıyor. Tüketicilerin sosyal medyada AR ile yapılan viralleri benimsemesi, markaların sosyal stratejilerini geliştirmek için teknolojiyi neden benimsemeleri gerektiğinin altını çiziyor.

Markalar, tüketicileri için AR teknolojisini daha fazla kullanacak

Markaların sosyal medya stratejilerinde AR teknolojisini uygularken ulaşmaya çalıştıkları üç hedefleri vardır. Satış ve indirmeleri artırmak, tüketici katılımını artırmak ve marka bilinirliğini artırmak. Buna ek olarak, teknolojinin yakın gelecekte gelişeceğine dair çok sayıda gösterge var ve bu da markaların sosyal medyada AR kullanımını yönlendirmede baş rol oynayacak.

Sosyal medya zamanla AR deneyimini artıracak ve önümüzdeki yıllarda markalar için AR teknolojisi trendi ile yeni fırsatlar sunulacak.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.