Steam, Yeni Özelliğiyle Sevdiğiniz Oyunları Anlayacak

0
437
Wordpress Botu

Oyun denince akla ilk gelen platform muhtemelen Steam’dır. Epic Games gibi yeni platformların ortaya çıkmasıyla birlikte iyice kızışan platformlar savaşında Steam, kendini sürekli olarak yenileyerek kullanıcılarını elinde tutmak istiyor. Bu doğrultuda ilerleyen Valve, kullanıcılarını düşünerek Steam platformuna yeni bir özellik ekledi.

Yeni gelen özellikten önce Steam, size bir oyun önerdiğinde bu oyun hakkında tavsiye görmek istemiyorsanız tek çareniz oyunla ilgili haberleri “yok saymaktı”. Bunun içinse oyunun mağaza sayfasına gidip manuel bir şekilde bu özelliği devreye sokuyordunuz.

Ancak durum bazen daha karmaşık olabiliyor. Örneğin, oyunu daha önce oynamış olabilirsiniz ve onunla ilgili haberler veya tavsiyeler görmek istemeyebilirsiniz, ancak oyunla ilgili tavsiyeleri yok saydığınızda Steam algoritması, bu oyunu beğenmediğinizi düşünüp size beğenebileceğiniz benzer oyunlar hakkında tavsiye yapmayı ve haber vermeyi tamamen kesiyordu.

Yeni Özellik: “Farklı Bir Platformda Oynanmış”

Bu özellikle birlikte, öncesinde farklı bir platformda oynadığınız oyunu, Steam’e başka bir platformda oynadığınızı bildirerek yok sayabiliyorsunuz. Ancak bunu yaptığınızda, önceki “yok say” özelliğinin aksine oyunla ilgili haberler ve benzer oyun tavsiyeleri almaya devam edebiliyorsunuz. Steam, bu sayede algoritmasını tek tip “siyah-beyazlıktan” çıkarıp “grileri” de araya eklemeyi başarmış gibi görünüyor.

Valve yetkilisi Alden Kroll, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yeni özellikle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Kroll’a göre bu özellik sayesinde artık verilen geri bildirimler Steam’in “interaktif tavsiye aracını” geliştirmesine yardımcı olacak ve Steam oyunun dikkatinizi çektiğini bilecek.

Kaynak: Webtekno

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.