Tesla Cybertruck camları tişört oldu! İşte fiyatı

0
48
Wordpress Botu

Kasım ayında şirketin Kaliforniya’da düzenlediği bir etkinlikte sahneye çıkan Tesla CEO’su Elon Musk, Cybertruck isimli yeni aracı tanıttı. Tesla Cybertruck tanıtımı sırasında aracın camının kırılması asıl gündem konusu olmuştu.

Tesla Cybertruck camları tişört haline getirilerek ticarete döküldü. Tabi bu tişörtlerin gerçek camlardan yapılmadığını şimdiden belirtmek isteriz.

Tesla Cybertruck camları tişört oldu

Darbelere ve kurşuna karşı dayanıklı olduğu belirtilen araç lansman sırasında bir dizi testten geçti. Zira, camların özel özel zırhtan yapıldığı, dolayısıyla kurşun geçirmez olduğu belirtiliyordu.

Tesla’nın tasarım şefi Franz von Holzhausen, önce aracın kapısına balyoz ile vurdu ve kapıda hiçbir iz çıkmadı. Daha sonra Cybertruck’ın camına demir top fırlattı. Tesla için beklenmedik bir durum yaşandı ve kırılmaz denilen cam kırıldı. Aynı top arka pencereye de fırlatıldı, yine aynı durum yaşandı.

Tesla Cybertruck’ın kırılan camları büyük ses getirmiş, yaşananlarla ilgili açıklama yapan Elon Musk, testten önce balyozla yapılan dayanıklılık testinin camları çatlatmış olabileceğini savunmuştu. Cybertruck’ın kırılan camlarına ilişkin tasarıma sahip tişört satışa sunuldu.

Tesla’nın internet mağazasından satışa çıkarılan tişörtün fiyatı 45 dolar, yani yaklaşık 265 lira. Musk, sosyal medya hesabından paylaştığı tişört için “kurşun geçirmez” notunu düştü.

Tesla Cybertruck hakkında bilinmesi gerekenler

Üç farklı menzile sahip aracın başlangıç fiyatı 39900 dolar. Daha üst versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip. Tesla Cybertruck’ın 2022’de yollarda olması bekleniyor.

39900 dolar – Başlangıç: 400 km menzil ve 7.5 ton çekme kapasitesine sahip. 0’dan 100 km hıza yaklaşık 6.5 saniyede ulaşan araç, arkadan çekişli ve tek motora sahip.

49900 dolar – Orta: 480 km menzil, 10 ton çekme kapasitesi. 0’dan 100 km hıza yaklaşık 4.5 saniyede ulaşıyor. Çift motorlu ve dört tekerden çekişli.

69900 dolar – En gelişmiş model: 800 km menzil, 14 ton çekme kapasitesi. Yaklaşık 2.9 saniyede 0’dan 100 km hıza ulaşıyor. Üç motorlu ve dört tekerden çekiş. (2020 yılının sonuna kadar bu modelin üretimi başlamayacak).

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.