TikTok ve WeChat için beklenen karar çıktı!

0
153
Wordpress Botu

Son zamanların en popüler uygulamalarının başında olan TikTok, kullanıcılarına kısa süreli videolar çekip paylaşma imkanı sunuyor. Kısa zaman içerisinde tüm dünyada olduğu gibi ABD’de de sıkça kullanılmaya başlanan sosyal medya platformunun akıbeti merak ediliyordu. Hatırlanacağı üzere daha öncesinde ABD Başkanı Donald Trump, TikTok uygulamasının ABD operasyonlarının satılması isteğini dile getirmiş ve aksi taktirde bahsi geçen sosyal medya ağının yasaklanacağını ifade etmişti. Son gelen haberlere göre ise beklenen karar çıktı.

TikTok ve WeChat için beklenen karar çıktı!

Bilindiği gibi geliştirici firma ByteDance ile Microsoft arasında uzun süren görüşmeler yapılmış ancak bu görüşmelerden bir sonuç çıkmamıştı. Hatta bir dönem Twitter’ın dahi TikTok‘a talip olduğu iddiaları gündemde yer almıştı. Ancak netice olarak uygulamanın ABD operasyonları henüz satılmadı ve bu sebepten dolayı da beklenen yasaklama kararı çıktı. Buna göre ABD Ticaret Bakanlığı, WeChat ve TikTok uygulamalarının 20 Eylül günü itibari ile yasaklanacağını açıkladı.

Bu yasak kararının altında herkesin tahmin edebileceği gibi çılgın Başkan Donald Trump’ın ısrarları yatıyor. Trump bu platformların her nedense ABD ulusal güvenliğine karşı bir tehdit olarak görüyor ve ABD tabanlı bir şirkete satılmasını istiyor. Ülkede 100 milyondan fazla TikTok kullanıcısı yer alırken, uygulamanın hem Google Play Store’dan hem de Apple App Store’dan kaldırılacağı ifade ediliyor. Bakalım bu durum nasıl sonuçlanacak? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.