Tim Cook ve Apple’ın yolları ayrılıyor mu? İşte yanıtı!

0
31
Wordpress Botu

Steve Jobs‘un hastalığı sürecinde işlerine yeteri kadar vakit ayıramaması Apple‘da yeni bir ismin de doğuşunu ortaya çıkarmıştı: Tim Cook. Uzun zamandan beridir şirketin CEO’su olan ve alınan en kritik kararların altında imzası bulunan ünlü yöneticinin Apple macerası işte böyle başladı. Zamanla şirketteki etkisini arttıran Tim Cook başarılı işler çıkartınca alınan kararlarda zamanla daha etkin hale geldi ve en sonunda da şirketin bir numarası olmayı başardı. Ancak bu günlerde ünlü yöneticinin yıl sonunda emekli olacağına dair iddialar ortaya atıldı.

Tim Cook ve Apple’ın yolları ayrılıyor mu? İşte yanıtı!

2011 yılında Apple Ceo’su olan Tim Cook, geride kalan 9 sene içerisinde oldukça başarılı işlere imza attı. Şirket hisselerinin 7 kat yükselmesini sağlayan Cook, ayrıca daha büyük ekranlı, çentikli ve OLED panelli iPhone üretimlerinin de mimarı oldu. 2011 senesinde şirket ile on yıllık bir kontrat imzalayan Tim Cook‘un sözleşmesi ise önümüzdeki sene bitiyor. Bu da ünlü ismin yöneticiliği bırakıp emekli olacağı söylentilerini arttırıyor. Ancak gelen bilgilere bakılırsa Tim Cook‘un kafasında henüz emekli olmak yer almıyor. Apple CEO’su bunun aksine yeni bir sözleşme imzalamak konusunda oldukça istekli görünüyor.

Hali hazırda dünyanın en çok kazanan ikinci yöneticisi konumunda olan Tim Cook, yine yüklü miktarlar kazanacağı bir sözleşmenin altına imza atacak gibi duruyor. Zira ABD merkezli şirketin de mevcut yöneticisi ile on yıllık yeni bir kontrat daha düşünüğü sızan haberler arasında. Bu yeni kontrat ile beraber çok daha fazla kazanacak olan Tim Cook belki de önümüzdeki seneden itibaren dünyanın en çok kazanan yöneticisi olacak.

Bitcoin ile kısa sürede milyoner oldu.

İlan

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.