Top gibi robot: Samsung Ballie!

0
334
Wordpress Botu

CES 2020 tüm hızıyla devam ederken firmalarda yeni ürünlerini ve teknolojik
çözümlerini tanıtmaya devam ediyor. Samsung tüketici elektroniği bölümü CEO’su H.S.Kim tarafında yapılan açılış konuşmasında ise minik asistan Ballie ziyaretçilere tanıtıldı.

Top gibi robot: Samsung Ballie!

Evin her yerine ulaşması için top şeklinde tasarlanan Ballie boyuna göre öne çıkan özellikleri ile boyundan büyük işler başarıyor.

 Samsung, yapılan tanıtımda Ballie‘nin yapay zeka yardımı ile bir güvenlik robotu, bir spor asistanı, yaşlıların evlerindeki akıllı cihazlarla bağlantı kurmasına yardımcı olacak bir araç ve hatta çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için bir arkadaşa dönüşebileceğini belirtti

Ballie şimdilik sadece ortalıkta dolaşıp sizi takip edebiliyor olsa da yapay zekanın gelişmesi ile birlikte pek çok farklı özelliğe kavuşabilir.

Gösterilen tanıtım videosunda Ballie, sahibini tanıyor, perdeleri açıyor, televizyonunuza bağlanıp pek çok işlevi yerine getiriyor. Hatta evde yalnız kalan köpeğinize sırdaşlık dahi ediyor. Kısacası evinizde var olan tüm akıllı cihazlarınıza bağlanıp kontrol edebiliyor.

Robot arkadaş fikri aslında çok da yeni bir fikir değil. Daha önce Sony tarafında Aibo ile karşımıza çıkan bu fikre Samsung‘ta kayıtsız kalamamış.  Konseptin satışa çıkıp çıkmayacağı ile ilgili henüz net bir bilgiye sahip olmasak da, Samsung’un ileriye dönük projelerinin neler olabileceği hakkında bizlere fikir veriyor.

Samsung paylaştığı video ile Ballie’nin yeteneklerini sergiledi.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.