Türkiye’nin koronavirüs aşı haritası kullanıma sunuldu

0
30
Wordpress Botu

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Teknolojioku‘ya abone olun

Teknolojioku‘ya Google News’te abone olun

Abone Ol


2019’un sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını, 2020 yılımızı kabusa çevirmişti. Neyse ki koronavirüs aşısı bulundu. Türkiye’de geçtiğimiz haftalarda uygulanmaya başlayan koronavirüs aşısı için Sağlık Bakanlığı bir site kurmuş ve ülkemizde kaç kişinin açılandığını anlık açıklamaya başlamıştı.

Bugün ise Türkiye’nin koronavirüs aşı haritası kullanıma sunuldu. Sağlık Bakanlığı anlık koronavirüs aşı takibini bir üst seviyeye çıkardı ve il bazlı olarak açıklamaya başladı.

Bu haberi yaptığımız an itibariyle ülkemizde 1.260.775 kişi koronavirüs aşısı vurulmuş durumda. İl bazlı baktığımızda ise İstanbul doğal olarak en fazla aşı olan il oluyor. İstanbul’u İzmir ve Konya takip ediyor. Aşının en az uygulandığı il ise nüfusun az olduğu Bartın ilimiz oluyor.

Siz de bu konuda meraklıysanız ve hangi ilin ne kadar aşılandığını merak ediyorsanız buradan siteye ulaşabilirsiniz.

Koronavirüs aşısı bildiğiniz gibi kademe kademe uygulanıyor. İlk olarak sağlık çalışanları daha sonra kamu ve öğretmenler bu aşıyı vurulacak. 65 yaş ve üzeri risk taşıyanlara da bu aşı öncelikli olarak uygulanacak. 2020’nin ikinci yarısında tahminlere göre tüm vatandaşlarımız bu aşıyı ücretsiz olarak vurulabilecek.

Son olarak Çin’den 6.5 milyon doz Sinovac aşısını taşıyan uçağın, İstanbul Havalimanı’na iniş yaptığını belirtelim.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.