Twitter’dan TRT World’e kısıtlama

0
188
Wordpress Botu

TRT’nin İngilizce olarak yayın yaptığı TRT World isimli kanalın resmi Twitter hesabı şu sıralar kısıtlama altında. Bir süredir devam eden Twitter TRT World kısıtlaması nedeniyle Twitter kullanıcılarının yüzde 90’ı profili görüntülemek istediklerinde ‘Hassas içerik’ uyarısı ile karşılaşıyor.

Twitter TRT World kısıtlaması ile gündemde

Bir süredir devam eden Twitter TRT World kısıtlaması nedeniyle bazı Twitter kullanıcıları hesaba erişemiyor. ‘Hassas içerikleri göster’ seçeneğini seçmeyen kullanıcılar için gösterilmeyen TRT World Twitter hesabına erişim sorunu yaşayan kullanıcıların profile girdiklerinde ‘Evet profili görüntüle’ butonuna basması gerekiyor. Gizlilik ve güvenlik kısmından ‘Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster’ seçeneğini aktif hale getirmiş kullanıcılar ise hesaba normal bir şekilde erişebiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan TRT World Dijital İçerik Müdürü Yusuf Özhan, kısıtlamaların son 15 gündür sürdüğüne dikkat çekti. Takipçilerin ekran görüntüleri paylaştığını söyleyen Özhan, özellikle TRT World Twitter hesabını takip etmeyen kullanıcılardan bu şikayeti aldıklarını söyledi. Özhan açıklamasında, hesaptan paylaşılan haberlerin uluslararası medya kuruluşlarındaki haberlerden farkı olmadığına da dikkat çekti.

Konu ile ilgili henüz Twitter cephesinden yapılmış bir açıklama yok. Bu yüzden söz konusu kısıtlamanın sebebi şimdilik bilinmiyor. Ancak, kanalın Twitter hesabına girdiğinizde benzer bir uyarıyla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.