Volkswagen Golf’e göz kırpan VW ID.3!

0
111
Wordpress Botu

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Volkswagen tam elektrikli otomobil modeli Volkswagen ID.3 ile boy gösterdi. 3 farklı modelle satışa sunulacak olan tam elektrikli otomobil, görsel açıdan da Volkswagen’ın tasarım çizgilerine yer veriyor.

Volkswagen ID.3 özellikleri ile neler sunuyor?

330, 420 ve 547 kilometre menzil olmak üzere üç farklı varyasyona sahip olan otomobilde 45, 58 ve 77 kWh kapasiteli batarya paketleri bulunacak. 100 kW şarj desteği ile gelecek olan otomobil, 30 dakikalık bir şarj ile 190 km menzil sunuyor.

Volkswagen Golf’ü andıran bir tasarım çizgileriyle gelen Volkswagen ID.3’ün içinde bir bilgi ve eğlence sistemi de sunuluyor. Otomobil konsolunun ortasında 10 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekran bulunuyor. Bu ekran sayesinde otomobildeki bilgi ve eğlence sistemi, az sayıda tuş ile yönetilebiliyor. Ayrıca otomobilin önündeki cama da artırılmış gerçeklik ile birlikte bazı bilgiler yansıtılacak.

Sesli asistanı ise ID ile gelecek otomobilin sesli asistanı “Hello ID” komutuyla aktifleştirilecek. Otomobilde Beats imzalı stereo ses paketi de olacak.

Mayıs ayında ön siparişleri başlatılan ID.3’ü ilk satın alanlar 2.000 kWh ücretsiz şarj imkanından faydalanabilecek. 2019’un son aylarında üretimi başlatılacak olan otomobil Avrupa’da 30.000 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 2020 yılında ise mağazalarda yerini alacak.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.