WhatsApp dosya transfer limiti artırıldı!

0
396
Wordpress Botu

Günümüzde dünyanın en büyük mesajlaşma servisi olan ve SMS’i adeta tarihe gömen WhatsApp ile bugüne kadar bir dosya gönderdiğinizde maksimum limit 16 MB seviyesindeydi. Günlük kullanımda bu dosya limit yeterli seviyede.

Herhangi bir fotoğraf veya video gönderme çalıştığınızda gönderilmeden önce işlendiği için sınırları pek takılmıyorsunuz. Bu sınırı yetersiz bulan kullanıcıları sevindirecek hamle geldi ve maksimum dosya limiti 100 MB seviyesine çekildi.

Telegram, WhatsApp dosya transfer limiti ile dalga geçti!

WhatsApp bu değişiklik ile övünürken, insanların büyük dosyalarını e-posta ile göndermek yerine WhatsApp’ı tercih etmek istediğini dile getirdi. Bununla birlikte en büyük rakibi Telegram ise WhatsApp ile dalga geçti.

Telegram’ın sosyal medya hesaplarında “Bir dosya göndermeniz gerekiyor, ancak diğer mesajlaşma programları için büyük mü? 1.5 GB’a kadar dosya gönderebileceğiniz Telegram ile sorunu çözebilirsiniz.” ifadeleri kullanıldı.

Bu kapsamda WhatsApp ile maksimum 100 MB dosya gönderilebilirken, Telegram ile 1.5 GB’a kadar dosya göndermek mümkün. Bu sayede özellikle video dosyalarını Telegram ile daha kolay bir şekilde göndermek mümkün.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.