Yerli otomobilin ön gösterim tarihi için açıklama geldi

0
92
Wordpress Botu

2019 yılının son ayına girmek üzereyiz. 2020 yılı gelmeden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2020 plan ve bütçe görüşmeleri başlatıldı. Bakanlığın bütçe sunumunu gerçekleştiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil için tarih verdi.

Yerli otomobil için tarih açıklandı

Bütçe sunumunda yerli otomobil ile ilgili de konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, otomobilin ön gösteriminin aralık ayında gerçekleştirileceğini söyledi. Varank tarafından verilen bilgiye göre, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) yerli otomobilin ön gösterimini önümüzdeki ay yapacak.

Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce Amerika, Avrupa ve Asya kıtasında birçok projenin yöneticiliğini yapmış olan Sergio Rocha, TOGG bünyesine katılmıştı. Yerli otomobildeki birçok çalışmaya liderlik edecek olan Rocha, ile büyüyen TOGG ekibi şu sıralar yerli otomobil ile ilgili çalışmalarında gaza basmış durumda.

Bunun yanı sıra lastik üreticisi Brisa’dan yerli otomobil için bir açıklama geldi. Brisa CEO’su Cevdat Alemdar, “2.5 yıllık bir sürecin ardından Avrupalı bir üretici ile elektrikli modelleri için anlaşma yaptık. Bunun yanı sıra milli otomobilin lastiklerine talibiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.