YouTube uyardı: Hizmet Şartları değişiyor

0
202
Wordpress Botu

YouTube, yaptığı bir paylaşımla tüm ziyaretçilerini, değişecek olan Hizmet Şartları konusunda uyardı. Şirket, web sitesi ve mobil uygulaması için nelerin değişeceğini izleyicilerle paylaştı.

Yeni şartları yayınlayan şirket, ziyaretçileri tüm şartları okuması konusunda da uyardı.

YouTube Hizmet Şartları güncelleniyor

10 Aralık 2019 günü güncellenecek olan şartlardan önce kullanıcıların yeni şartları gözden geçirmesi için bir paylaşım yapıldı.

Google paylaşılan yazıda, hizmette neden değişiklik yapmamız gerektiğine dair daha şeffaf olacağına ve bu değişikliklerin kullanıcıları ne zaman etkileyebileceğini bildireceğine dair bir söz verdi.

Metinde yer alan bilgiye göre şirket, kullanıcıların işini kolaylaştırmak için içerik lisanslarını daha da netleştirdiğini belirtti.

Metnin başında aşağıdaki cümlelere yer verildi:

“Bu özet, Hizmet Şartlarımızda (Şartlar) yaptığımız bazı önemli güncellemeleri anlamanıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Sizin için yararlı bir rehber olacağını umuyoruz. Bununla birlikte, yeni Şartlar’ın tamamını okumanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

YouTube’a hoş geldiniz!

Bu bölümde sizinle olan ilişkimiz özetlenir. Hizmetin açıklaması, Sözleşmemizin tanımı ve hizmet sağlayıcınızın adı burada belirtilir. Önemli güncellemeler:

Hizmet Sağlayıcı. Hizmet sağlayıcınız artık Google LLC’dir.
Politikalar. Sözleşmemiz kapsamında olan Politika, Güvenlik ve Telif Hakkı Politikaları ile YouTube’da Reklam Yayınlama Politikalarımızın bağlantılarını ekledik. Bunlar Topluluk Kurallarımızın temelini oluşturan politikalar olduğundan, sizlerin de gözüne çarpması için bu ayrıntıyı Şartlar’da açıkça vurguladık.
İştirakler. “Grup şirketlerimiz” derken kimden bahsettiğimizin net olarak anlaşılması için “İştirakler” (yani Alphabet şirketler grubu kapsamındaki şirketler) teriminin tanımını ekledik.”

Metnin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.